Projekty w trakcie realizacji

  • -

"OPAKOFARB" ZAKŁAD PRODUKCJI OPAKOWAŃ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „Wdrożenie autorskiej technologii powlekania blachy wykorzystującej nanotlenki krzemu i glinu”.


 

Celem głównym projektu jest wdrożenie do oferty przedsiębiorstwa innowacyjnego produktu w skali co najmniej krajowej o znacząco ulepszonych parametrach względem rozwiązań konkurencyjnych


 

Zakres projektu obejmie zakup 4 środków trwałych.


 

Wartość projektu: 9 192 000,00 PLN

Dofinansowanie projektu z UE: 4 136 400,00 PLN 

  • -

Przedsiębiorstwo „OPAKOFARB” Zakład Produkcji Opakowań Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „Wdrożenie technologii zadrukowywania arkuszy ocynowanych blach metalowych wykorzystujqcej powierzchniowoczynne fluorosurfaktanty do wytwarzania  wysokojakościowych opakowań  premium”.
Celem projektu jest wdrożenie wyników własnych prac badawczych Opakofarb w postaci technologii zadrukowywania arkuszy ocynowanych blach metalowych wykorzystującej powierzchniowoczynne fluorosurfaktanty celem zaoferowania na rynku innowacji produktowej w postaci wysokojakościowych opakowań premium oczekiwanych od lat przez producentów ekskluzywnych i uchodzących za luksusowe farb i lakierów.

Zakres projektu obejmie zakup: 4-kolorowej drukarki do dekorowania blach stalowych ocynowanych; oprzyrządowania do linii lakierniczo-drukarskiej; układarki do blach oraz pozwoli na wykonanie posadzki pod nową linię lakierniczo-drukarską, budowę instalacji i przyłączy przeznaczonych do obsługi linii technologicznej i kabiny klimatyzowanej.

W rezultacie realizacji przedmiotowej inwestycji na rynku zaoferowane zostaną metalowe opakowania premium z nadrukiem o poprawionej gładkości powierzchni (połysku), zmniejszonej grubości warstw nadruku przy zachowaniu ich trwałości, możliwości zastosowania lakierowania wybraniowego. Wdrożenie wyników prac B+R przeprowadzonych uprzednio przez beneficjenta pozwoli nie tylko zredukować czas przezbrajania ustawień, ale także zastosowanie szeregu innowacji procesowych, ekologicznych i organizacyjnych, a także odnoszących się do redukcji kosztów produkcji, co ważne dla Wnioskodawcy.

 

Wartość projektu: 14 101 950,00 PLN

Dofinansowanie projektu z UE: 5 159 250,00 PLN

 

Kliknij, aby obejrzeć film informacyjny dotyczący Litografii Premium